Lean-afdelingen

Hovedopgaven i lean-afdelingen er at hjælpe og understøtte de psykiatriske centre og de administrative stabe til at skabe løbende forbedringer og en god stabil drift. Hele organisationen arbejder med lean som metode til at skabe løbende forbedringer.



Jens Normand
Lean-chef i Region Hovedstadens Psykiatri

E-mail: jens.normand@regionh.dk
T: 2027 9537

Anne Mette Voss

Lean-facilitator

E-mail: anne.mette.voss@regionh.dk
T: 2496 4428

Gitte Lindermann
Lean-facilitator. 

E-mail: gitte.lindermann@regionh.dk
T: 2494 8518


Jesper Brendholdt
Leanforløbsleder

E-mail: jesper.brendholdt@regionh.dk
T: 2349 4598



Louise Møberg Roig

Ansvarlig for lean-akademi I RHP

E-mail:louise.moeberg.roig@regionh.dk
T: 2034 0094

Lars Sabroe Thomsen

Lean-facilitator

E-mail: lars.sabroe.thomsen@regionh.dk

T: 2031 2676

​​
Redaktør