Kontaktinformation

​Adresse:

Psykiatrisk Center Ballerup
Bygning 2
Maglevænget 2
2750 Ballerup
(Brug evt. indgangen på Ballerup Boulevard 2)

Telefon: 23 60 08 96

Mail: skolen-for-recovery@regionh.dk

Hjemmeside: www.skolen-for-recovery.dk

Medarbejdere 

Annemarie Behrend (på barsel)
AC-medarbejder
Cand. merc. MCM, Master of Public Administration

Telefon: 40 12 25 57
annemarie.behrend@regionh.dk 

AM sh.jpg

 
Birgittte Kofod
Underviser
Socialrådgiver, Cand. soc.
21 57 84 59

birgitte.paaske.kofod-svendsen@regionh.dk

Christine Larsen
Underviser
Sygeplejerske, Master i Sundhedspædagogik
24 85 75 16
christine.larsen@regionh.dk
 

 

Gudmunda Arnadottir
U
nderviser
Lærer
gudmunda.sirry.arnardottir@regionh.dk

 

Helle Rasmussen
AC-medarbejder
Cand. scient. bibl., Master i Professionel Kommunikation
23 29 53 31
helle.01.rasmussen@regionh.dk

 

 
​Lis Andersen

Underviser
Sygeplejerske, Master i Sundhedspædagogik og Sundhedsfremme
lis.02.andersen@regionh.dk

lis.andersen.JPG

Lone Petersen
Leder

Cand. psych, ph.d. Master of Public Governance
Telefon: 38 64 51 13
Mobil: 21 99 57 43
lone.petersen@regionh.dk 

 

 

Mads Lange
Underviser
Ingeniør
23 65 94 27
mads.lange@regionh.dk  

 

 

Niels Laurs Pedersen
Underviser
Pædagog, cand. pæd. soc. 
21 49 16 14 
niels.laurs.pedersen@regionh.dk

 

 
 
Redaktør