Medarbejdere

Stine Bjerrum Møller
Leder af Forskningsenhed og Kompetencecenter for Psykoterapi
Stine.Bjerrum.Moeller@regionh.dk
Tlf. +45 38 64 30 62 / +45 51 55 38 98
 

Kompetencecenter for Psykoterapi

Naja Vucina Pedersen
Koordinator
naja.vucina.pedersen@regionh.dk
Tlf. +45 38 64 54 22 / +45 20 64 06 61

Sofie Vilholt-Johannsen
Akademisk medarbejder
sofie.vilholt-johannsen@regionh.dk
Tlf.  +45 38 64 54 21
 
Line Hammer Nonboe
Administrativ medarbejder
line.hammer.nonboe@regionh.dk
Tlf. +45 38 64 54 20
 
Sara Schwaner
Studentermedhjælper
sara.straarup.schwaner@regionh.dk
Tlf. +45 38 64 53 14
 
Anna Birkebæk Okkels
Studentermedhjælper
anna.birkebaek.okkels@regionh.dk
Tlf. +45 38 64 53 14
 

Forskningsenhed

Sebastian Simonsen
Forskningsleder
sebastian.simonsen@regionh.dk
Tlf. +45 38 34 53 92

Laura Broen Dam
Forskningsassistent (tilknyttet APU-projekt)
laura.broen.damm@regionh.dk
Tlf. +45 38 64 53 15
 
Sophie Juul
Ph.d.stud. (tilknyttet MBT-projekt)
sophie.juul@regionh.dk
Tlf. +45 38 34 53 24

Caroline Skjoldbirk Andersen
Studentermedhjælper (tilknyttet MBT-projekt)

Amanda Søndergaard
Studentermedhjælper (tilknyttet MBT-projekt)

Sofie Folke
Projektleder og forsker (tilknyttet PTSD-projekt)
sofie.folke@regionh.dk
Tlf. +45 38 64 53 23
 
Frederik Bernt Scharff
Forskningsassistent (tilknyttet PTSD-projekt)
frederik.bernt.scharff@regionh.dk
Tlf. +45 38 64 54 12

Louise Arild
Studentermedhjælper (tilknyttet PTSD-projekt)
louise.gabriella.gede.arild@regionh.dk ​​
Tlf. +45 38 64 54 12

Sekretariatet for Behandlingseffekt

Gitte Koft Kristensen
Projektsekretær
gitte.koft.kristensen@regionh.dk
Tlf. +45 38 64 53 20
 
Susanne Gry Reinhardt
Systemadministrator og Koordinator
susanne.gry.reinhardt@regionh.dk
Tlf. +45 38 64 53 12
 
Astrid Gisele Veloso
AC-medarbejder
astrid.gisele.veloso@regionh.dk
Tlf. +45 38 64 53 22
 
Kristine Barkholt
Studentermedhjælper
kristine.barkholt@regionh.dk
Tlf. +45 38 64 53 21

Marie Amalie Kristensen
Studentermedhjælper
Redaktør