Medarbejdere

 

Sidst opdateret: 25-01-2019

Overlæger / Consultants

Jasmina Ryberg
jasmina.ryberg@regionh.dk 

Jessica Carlsson Lohmann, ph.d., forskningsansvarlig
jessica.carlsson@regionh.dk 

Morten Ekstrøm, ph.d.
morten.ekstroem@regionh.dk 

Trine Nørregaard Hansen
trine.maria.noerregaard@regionh.dk 

Yngre læger / Junior Doctors

Astrid Mattsson
astrid.maria.mattsson@regionh.dk

Caroline Elisabeth Kann

Caroline Juhl Arnbjerg-Nielsen

Charlotte Kærgaard Sonne, post doc
charlotte.kaergaard.sonne@regionh.dk 

Hanieh Meteran

Hinuga Sandahl, ph.d.-studerende
hinuga.sandahl.01@regionh.dk 

Katja Mentzel
katja.louise.vest.mentzel.01@regionh.dk

Line Sylvest Rasmussen
line.sylvest.rasmussen.01@regionh.dk

Maja Bruhn Kristiansen
maja.bruhn.kristiansen.03@regionh.dk

Maja Sticker Nordbrandt, ph.d.-studerende
maja.nordbrandt@regionh.dk 

Saffa Bashir Elhassan Abdelrahman

saffa.bashir.elhassan.abdelrahman@regionh.dk

Signe Lund Skammeritz, ph.d.-studerende
signe.lund.skammertitz@regionh.dk 

Sigrid Zeuthen Hannemose, forskningsårsstuderende
sigrid.zeuthen.hannemose@regionh.dk

Sigurd Wiingaard Uldall, ph.d.-studerende 

sigurd.wiingaard.uldall@regionh.dk 

Sunkary Jambang
sunkary.vibeke.manjang.jambang@regionh.dk

Troels Schmidt
troels.schmidt@regionh.dk


Sekretærer / Administrators

Ann Bengtsson
ann.begtsson.01@regionh.dk
 

Alexandra Kølby Jørgensen (vikar)
alexandra.koelby.joergensen.01@regionh.dk

Marianne Rasmussen
marianne.natalie.rasmussen@regionh.dk

Musarat Shaheen
musarat.shaheen@regionh.dk 

Wafaa Mahdi Abed
wafaa.mahdi.abed@regionh.dk 

Psykologer / Psychologists

Didde Kirstine Buskbjerg Møller
didde.kirstine.buskbjerg.moeller@regionh.dk

Eneli Hero
eneli.hero@regionh.dk

Erik Vindbjerg, ph.d.-studerende
erik.vindbjerg@regionh.dk

Hannah Rathke

hannah.rathke@regionh.dk


Iben Gjørup Nielsen
iben.gjoerup.nielsen@regionh.dk

Ida Porschman


Kamilla Julie Lauenborg
kamilla.julie.lauenborg@regionh.dk 

Karina Buch Michaelsen, psykologkoordinator
karina.michaelsen@regionh.dk 


Kate Pilar Sison Christensen

kate.pilar.siscon.christensen@regionh.dk



Maria Michaela Galsgaard Hansen

maria.michaela.galsgaard.hansen@regionh.dk


Sabina Palic-Kapic
sabina.palic-kapic@regionh.dk

Sandrine Fanous Kjeldsen
sandrine.fanous.kjeldsen.02@regionh.dk


Sygeplejesker / Nurses

Maj Phillipson
maj.philipson@regionh.dk

Marianne Østerskov
marianne.oesterskov@regionh.dk


Socialrådgivere / Social workers

Bjarke Helmø
bjarke.helmoe@regionh.dk 

Ida Ghiai, tolkekoordinator
ida.ghiai@regionh.dk  

Matilde Kromann-Larsen
matilde.kromann-larsen@regionh.dk



Akademiske medarbejdere / Academic staff

Henriette Laugesen, forskningskoordinator
henriette.laugesen@regionh.dk

Laura Maria Glahder Lindberg, forskningskoordinator, ph.d.-studerende
llin0100@regionh.dk 

Maritxell Abrahamsson, sekretariatskoordinator
maritxell.abrahamsson@regionh.dk 

Fysioterapeuter / Physiotherapists

Helena Bjørn Andersen 
helena.bjoern.andersen@regionh.dk 

Studentermedhjælpere / Student Workers

Vi har ca. 15 studerende, fortrinsvist lægestuderene, på studenterhold tilknyttet vores forskning. Kontakt os for mere information. 

Vi annoncerer nye stillinger på vores forside, Facebook samt LinkedIn



Redaktør