Medarbejdere

 

Overlæger / Consultants

Jasmina Ryberg
jasmina.ryberg@regionh.dk 

Jessica Carlsson Lohmann, ph.d., forskningsansvarlig
jessica.carlsson@regionh.dk 

Morten Ekstrøm, ph.d.
morten.ekstroem@regionh.dk 

Trine Hansen, uddannelsesanvarlig (orlov)
trine.maria.noerregaard@regionh.dk 

Yngre læger / Junior Doctors

Cecilie Hutters
cecilie.lybeck.hutters@regionh.dk

Charlotte Kærgaard Sonne, post doc
charlotte.kaergaard.sonne@regionh.dk

Eva Elisabeth Reimer Ejsing

eva.elisabeth.reimer.ejsing@regionh.dk


Hinuga Sandahl, ph.d.-studerende
hinuga.sandahl.01@regionh.dk


Maja Sticker Nordbrandt, ph.d.-studerende
maja.nordbrandt@regionh.dk 

Majda Panah (lægevikar)

majda.panah.01@regionh.dk


Maria Nilsson, ph.d.-studerende
Maria.Elisabeth.Nilsson@regionh.dk

Mikkel Anhøj

mikkel.anhoej@regionh.dk


Nulvin Jenan Bozo, lægevikar

nulvin.jenan.bozo@regionh.dk


Pegah Booyash
pegah.booyash.01@regionh.dk

Rikke Sander Jensen (læge- og forskningsårsstuderende)

rikke.sander.jensen@regionh.dk


Signe Lund Skammeritz, ph.d.-studerende
signe.lund.skammertitz@regionh.dk 

Sigurd Wiingaard Uldall, ph.d.-studerende 

sigurd.wiingaard.uldall@regionh.dk



Sekretærer / Administrators

Ann Bengtsson
ann.begtsson.01@regionh.dk

Kirsten Christensen
kirsten.01.christensen@regionh.dk   

Marianne Rasmussen
marianne.natalie.rasmussen@regionh.dk

Musarat Shaheen
musarat.shaheen@regionh.dk 

Wafaa Mahdi Abed
wafaa.mahdi.abed@regionh.dk 

Psykologer / Psychologists

Didde Kirstine Buskbjerg Møller (på barsel)
didde.kirstine.buskbjerg.moeller@regionh.dk

Eneli Hero
eneli.hero@regionh.dk

Erik Vindbjerg, ph.d.-studerende
erik.vindbjerg@regionh.dk

Hanke Linda Vink, psykologpraktikant

hanke.linda.vank@regionh.dk

Hannah Rathke

hannah.rathke@regionh.dk


Iben Gjørup Nielsen, psykologvikar

iben.gjoerup.nielsen@regionh.dk


Ida Porschman
ida.sophie.poschmann@regionh.dk


Kamilla Julie Lauenborg (på barsel)
kamilla.julie.lauenborg@regionh.dk 

Karina Buch Michaelsen, psykologkoordinator
karina.michaelsen@regionh.dk 


Kate Pilar Sison Christensen

kate.pilar.siscon.christensen@regionh.dk


Maria Michaela Galsgaard Hansen

maria.michaela.galsgaard.hansen@regionh.dk


Sabina Palic-Kapic
sabina.palic-kapic@regionh.dk

Sandrine Fanous Kjeldsen (på barsel)
sandrine.fanous.kjeldsen.02@regionh.dk


Sygeplejesker / Nurses

Maj Phillipson
maj.philipson@regionh.dk

Marianne Østerskov
marianne.oesterskov@regionh.dk


Socialrådgivere / Social workers

Bjarke Helmø
bjarke.helmoe@regionh.dk

Ida Ghiai
ida.ghiai@regionh.dk 

Matilde Kromann-Larsen
matilde.kromann-larsen@regionh.dk


Rikke Groleff Engelbrechtsen, socialrådgiver praktikant

rikke.groleff.engelbrechtsen@regionh.dk



Akademiske medarbejdere / Academic staff

Henriette Laugesen, forskningskoordinator
henriette.laugesen@regionh.dk

Laura Maria Glahder Lindberg, forskningskoordinator, ph.d.-studerende
llin0100@regionh.dk 

Maritxell Abrahamsson, sekretariats- og tolkekoordinator
maritxell.abrahamsson@regionh.dk 

Fysioterapeuter / Physiotherapists

Anna Sandholt Busch
anna.busch@regionh.dk

Helena Bjørn Andersen 
helena.bjoern.andersen@regionh.dk 

Kerstin Aaskov Kubsch

kerstin.aaskov.kubsch@regionh.dk



Studentermedhjælpere / Student Workers

Vi har ca. 20 studerende, fortrinsvist lægestuderene, på studenterhold tilknyttet vores forskning. Kontakt os for mere information.



Redaktør