Medarbejdere

 

Sidst opdateret: 26-02-2018

Overlæger / Consultants

Jasmina Ryberg
jasmina.ryberg@regionh.dk 

Jessica Carlsson Lohmann, ph.d., forskningsansvarlig
jessica.carlsson@regionh.dk 

Morten Ekstrøm, ph.d.
morten.ekstroem@regionh.dk 

Trine Hansen, uddannelsesanvarlig (orlov)
trine.maria.noerregaard@regionh.dk 

Yngre læger / Junior Doctors

Anne Sofie Elkjær Jensen
anne.sofie.elkjaer.jensen@regionh.dk

Caroline Elisabeth Kann

Cecilie Lybeck Hutters
cecilie.lybeck.hutters@regionh.dk

Charlotte Kærgaard Sonne, post doc
charlotte.kaergaard.sonne@regionh.dk

Hinuga Sandahl, ph.d.-studerende
hinuga.sandahl.01@regionh.dk


Ida Louise Høgsbro
ida.louise.hoegsbro@regionh.dk

Maja Sticker Nordbrandt, ph.d.-studerende
maja.nordbrandt@regionh.dk 

Mikkel Anhøj

mikkel.anhoej@regionh.dk


Saffa Bashir Elhassan Abdelrahman

saffa.bashir.elhassan.abdelrahman@regionh.dk

Signe Lund Skammeritz, ph.d.-studerende
signe.lund.skammertitz@regionh.dk 

Sigurd Wiingaard Uldall, ph.d.-studerende 

sigurd.wiingaard.uldall@regionh.dk


Stefan Thorstien Strøm Svendsen

Sekretærer / Administrators

Ann Bengtsson
ann.begtsson.01@regionh.dk

Kirsten Christensen
kirsten.01.christensen@regionh.dk   

Marianne Rasmussen
marianne.natalie.rasmussen@regionh.dk

Musarat Shaheen
musarat.shaheen@regionh.dk 

Wafaa Mahdi Abed
wafaa.mahdi.abed@regionh.dk 

Psykologer / Psychologists

Didde Kirstine Buskbjerg Møller (på barsel)
didde.kirstine.buskbjerg.moeller@regionh.dk

Eneli Hero
eneli.hero@regionh.dk

Erik Vindbjerg, ph.d.-studerende
erik.vindbjerg@regionh.dk

Hannah Rathke

hannah.rathke@regionh.dk


Iben Gjørup Nielsen, psykologvikar

iben.gjoerup.nielsen@regionh.dk


Ida Porschman
ida.sophie.poschmann@regionh.dk

Jasmin Gryesten, psykologpraktikant
jasmin.rejaye.gryesten@regionh.dk


Kamilla Julie Lauenborg
kamilla.julie.lauenborg@regionh.dk 

Karina Buch Michaelsen, psykologkoordinator
karina.michaelsen@regionh.dk 


Kate Pilar Sison Christensen

kate.pilar.siscon.christensen@regionh.dk



Kathrine Brodersen, psykologpraktikant

kathrine.jastrup.brodersen@regionh.dk



Maria Michaela Galsgaard Hansen

maria.michaela.galsgaard.hansen@regionh.dk


Marie Louise Peterslund

marie.louise.peterslund@regionh.dk


Sabina Palic-Kapic
sabina.palic-kapic@regionh.dk

Sandrine Fanous Kjeldsen (på barsel)
sandrine.fanous.kjeldsen.02@regionh.dk


Sygeplejesker / Nurses

Maj Phillipson
maj.philipson@regionh.dk

Marianne Østerskov
marianne.oesterskov@regionh.dk


Socialrådgivere / Social workers

Bjarke Helmø
bjarke.helmoe@regionh.dk 

Masa Jenny Kroslin, socialrådgiverpraktikant
masa.jenny.kroslin@regionh.dk

Matilde Kromann-Larsen
matilde.kromann-larsen@regionh.dk



Akademiske medarbejdere / Academic staff

Henriette Laugesen, forskningskoordinator
henriette.laugesen@regionh.dk

Laura Maria Glahder Lindberg, forskningskoordinator, ph.d.-studerende
llin0100@regionh.dk 

Maritxell Abrahamsson, sekretariats- og tolkekoordinator
maritxell.abrahamsson@regionh.dk 

Fysioterapeuter / Physiotherapists

Anna Sandholt Busch
anna.busch@regionh.dk

Helena Bjørn Andersen 
helena.bjoern.andersen@regionh.dk 

Kerstin Aaskov Kubsch

kerstin.aaskov.kubsch@regionh.dk



Studentermedhjælpere / Student Workers

Vi har ca. 20 studerende, fortrinsvist lægestuderene, på studenterhold tilknyttet vores forskning. Kontakt os for mere information.



Redaktør