Medarbejdere

 

Sidst opdateret: 25-01-2019

Overlæger / Consultants

Jasmina Ryberg
jasmina.ryberg@regionh.dk 

Jessica Carlsson Lohmann, ph.d., forskningsansvarlig
jessica.carlsson@regionh.dk 

Morten Ekstrøm, ph.d.
morten.ekstroem@regionh.dk 

Trine Nørregaard Hansen
trine.maria.noerregaard@regionh.dk 

Yngre læger / Junior Doctors

Anders Blaabjerg Nielsen

Charlotte Kærgaard Sonne, post doc
charlotte.kaergaard.sonne@regionh.dk 

Christine Strømme Andersen
christine.stroemme.andersen@regionh.dk

Guðrun Águsta Sigurðardóttir
gudrun.agusta.sigurdardottir@regionh.dk

Hinuga Sandahl, ph.d.-studerende
hinuga.sandahl.01@regionh.dk 

Jana Sandmeyer
jana.sandmeyer@regionh.dk

Kara Stentebjerg Hansen
kara.stentebjerg.hansen@regionh.dk

Maja Bruhn Kristiansen
maja.bruhn.kristiansen.03@regionh.dk

Pegah Booyash
pegah.booyash@regionh.dk

Simon Ruben Husby
simon.ruben.husby@regionh.dk

Sophie Isabel Eriksen

sophie.isabel.eriksen.01@regionh.dk


Sekretærer / Administrators

Alexandra Kølby Jørgensen
alexandra.koelby.joergensen.01@regionh.dk


Lubna Abouzaken
lubna.abouzaken@regionh.dk

Merete Bach-Pedersen

Mie Christina Stjørring

Musarat Shaheen
musarat.shaheen@regionh.dk 

Psykologer / Psychologists

Didde Kirstine Buskbjerg Møller
didde.kirstine.buskbjerg.moeller@regionh.dk


Kamilla Julie Lauenborg
kamilla.julie.lauenborg@regionh.dk 

Karina Buch Michaelsen, psykologkoordinator
karina.michaelsen@regionh.dk 


Kate Pilar Sison Christensen

kate.pilar.siscon.christensen@regionh.dk



Maria Michaela Galsgaard Hansen

maria.michaela.galsgaard.hansen@regionh.dk


Marie Louise Peterslund

marie.louise.peterslund@regionh.dk

Sabina Palic-Kapic
sabina.palic-kapic@regionh.dk

Sandrine Fanous Kjeldsen
sandrine.fanous.kjeldsen.02@regionh.dk


Sygeplejesker / Nurses

Maj Phillipson
maj.philipson@regionh.dk

Marianne Østerskov
marianne.oesterskov@regionh.dk


Socialrådgivere / Social workers

Ida Ghiai, tolkekoordinator
ida.ghiai@regionh.dk  

Matilde Kromann-Larsen
matilde.kromann-larsen@regionh.dk


Nina Gade

nina.gade@regionh.dk



Sadia Parvez

sadia.parvez@regionh.dk


Akademiske medarbejdere / Academic staff

Cathrine Selnes Trevino (forskningskoordinator, barselsvirkar)
cathrine.selnes.trevino@regionh.dk

Henriette Laugesen, forskningskoordinator
henriette.laugesen@regionh.dk

Laura Maria Glahder Lindberg, forskningskoordinator, ph.d.-studerende
llin0100@regionh.dk 

Maritxell Abrahamsson, sekretariatskoordinator
maritxell.abrahamsson@regionh.dk 

Studentermedhjælpere / Student Workers

Vi har ca. 15 studerende, fortrinsvist lægestuderene, på studenterhold tilknyttet vores forskning. Kontakt os for mere information. 

Vi annoncerer nye stillinger på vores forside, Facebook samt LinkedIn



Redaktør