​​

​Adresse:

Skolen for Recovery
C/O Psykiatrisk Center B
allerup
Maglevænget 19
2750 Ballerup
Brug gerne indgangen på Ballerup Boulevard 2. Hvis du går ind her, bor vi i den første bygning på venstre hånd

Telefon: 23 60 08 96

Mail: skolen-for-recovery@regionh.dk

Hjemmeside: www.skolen-for-recovery.dk

Medarbejdere 
Ane Moltke

Underviser
Psykomotorisk terapeut, Master i voksenuddannelse, kandidat i sundhedsfremme, Ph.d.

20 49 70 24
ane.moltke@regionh.dk


Birgittte Kofod
Underviser
Socialrådgiver, Cand. soc.
21 57 84 59

birgitte.paaske.kofod-svendsen@regionh.dk

Christine Larsen
Underviser
Sygeplejerske, Master i Sundhedspædagogik
24 85 75 16
christine.larsen@regionh.dk
 

 
Cindy Lund Nielsen
Underviser
Peeruddannelsen i Region Hovedstadens Psykiatri, Foredragsholder
21 28 41 49
cindy.lund.nielsen@regionh.dk 


Gudmunda Arnadottir
Underviser
Lærer
gudmunda.sirry.arnardottir@regionh.dk

 

Helle Rasmussen
AC-medarbejder
Cand. scient. bibl., Master i Professionel Kommunikation
23 29 53 31
helle.01.rasmussen@regionh.dk

 

 
​Lis Andersen

Underviser
Sygeplejerske, Master i Sundhedspædagogik og Sundhedsfremme
29421918

lis.02.andersen@regionh.dk

lis.andersen.JPG

 
Redaktør